Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Adiponektin analizi için lateks tepkime maddesi ve adiponektin analiz usulü.
İlan Tarihi: 21.10.2014
Lisans verme
Patent
2012/00891
Adiponektin analizi için lateks tepkime maddesi ve adiponektin analiz usulü.
Adiponektine özgül olarak bağlanan bir madde taşıyan bir lateks parçacıkları süspansiyonu içeren, adiponektin analiz etmeye yönelik bir lateks tepkime maddesi açıklanmaktadır. Ayrıca, adiponektin analiz etmek için aşağıdakileri içeren bir usul açıklanmaktadır: (1) adiponektin içermesi olası bir biyolojik sıvı elde etmek, ve (2) biyolojik sıvıyı, biyolojik sıvının elde edildiği durumu koruyarak, adiponektine özgül olarak bağlanan bir madde taşıyan bir lateks parçacıklan süspansiyonuyla temasa sokmak ve bir lateks parçacıklan aglutinasyon derecesini optik olarak analiz etmek. Adiponektin analiz etmeye yönelik lateks tepkime maddesi ve usule göre, analiz edilecek biyolojik sıvının önceden seyreltilmesi veya ön muameleye tabi tutulması zorunlu değildir. Ayrıca, analiz hızlı ve rahat bir biçimde gerçekleştirilebilir ve dolayısıyla olanaklar sınırlı değildir.
 

 • Adı Soyadı
  TÜLİN DÜNDAR
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  patents@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL