Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Dalga şeklinde erişte imalatı yöntemi ve cihazı.
İlan Tarihi: 21.10.2014
Lisans verme
Patent
2011/12073
Dalga şeklinde erişte imalatı yöntemi ve cihazı.
Bir erişte dizisinin kesilmesinde ağırlık kontrolüyle ve bir cihaz maliyetinin azaltılmasıyla iş gücünden tasarruf edebilen dalgalı erişte imalatı için bir yöntem olup, bir erişte yapma makinesi (2) tarafından oluşturulan belirli bir kalınlığa sahip olan bir devamlı erişte bandının (26) bir kesici (20) tarafından her bir öğün için erişte bantları (28) şeklinde kesilmesi, bir dilme makinesi (22) tarafından her bir öğün için erişte bantlarının erişte dizileri olarak kesilmesi, dilme makinesinin alt tarafına doğru devamlı olarak düzenlenen bir dalga kutusu tarafından her bir öğün için erişte dizilerinin dalgalandırılması ve konveyörün ucundan bir kanala (34) düşünceye kadar bir konveyör (32) tarafından her bir öğün için dalga şeklindeki erişte dizilerinin (30) beslenmesi adımlarını içermektedir.
 

 • Adı Soyadı
  ELİSAVET YAKOVİDİS ÇİNLEMEZ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL