Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Sevkiyat ve teşhir kutusu için şablon, bahsedilen şablondan yapılan kutu ve ilgili montaj yöntemi.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2010/07370
Sevkiyat ve teşhir kutusu için şablon, bahsedilen şablondan yapılan kutu ve ilgili montaj yöntemi.
Bir kutu (10) ve bunun yapılması için bir şablon (B1, B2). Kutu (10) tek kat halinde katlanabilir materyalden yapılmaktadır ve bir alt duvara (11), bir üst duvara (13), birinci ve ikinci ön duvar panellerine (15,16), bir arka duvara (12) ve alt, üst ve arka duvarların karşılıklı uçlarından ve birinci ve ikinci ön duvar panellerinden dışan uzanan yan kanatlara (17,18) sahiptir. Üst duvardan arka duvar içerisine uzanan bir koparılabilir panelle (30) ve yan duvarlardaki kırılabilir yan kanat bölümleriyle, üst duvar (13) kutuya sabitlenmekte olup üst duvarı kaldırıp kırılabilir yan kanat bölümlerinin kopararak üst duvarı yukarı yönde yönlendirmek için tek basamaklı yakalama ve koparma ve kaldırma işlemiyle konteynırı üst duvardan tamamen serbestleştirecek şekilde koparılabilir panel yakalanıp yukarı kaldırılabilir. Bir şablon (B1,B2) ve kutuyu (10) oluşturmak üzere şablonu mönte etme ve dikme yöntemi de açıklanmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  HÜLYA ÇAYLI
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  PARAGON DANIŞMANLIK TEM. VE TİC. A.Ş
 • Telefon
  0-312-4422291
 • E-posta
  patent@paragon.com.tr
 • Adres
  Koza Sok. No:63/2 G.O.P. /ANKARA