Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Özellikle plastik ürünlerin üretimine mahsus bir presin kalıp yuvasını hareket ettirmek için aygıt.
İlan Tarihi: 22.07.2013
Lisans verme
Patent
2010/00151
Özellikle plastik ürünlerin üretimine mahsus bir presin kalıp yuvasını hareket ettirmek için aygıt.
Özellikle plastik ürünler üretmek için olan bir presin alt kalıp yuvasını (17) hareket ettirmeye yarayan bir aygıt, bir hareket edebilir yatak (3) ile desteklenen bir alt kalıp yuvasından (17) ve bir sabit üst kalıp kısmından (4) oluşan bir şekil verme istasyonuna (2) sahiptir. Hareket edebilir yatak ürünlerin kalıplandığı bir kapanma konumuna ve şekillendirilmiş ürünlerin dışarı çıkarılması için bir konuma sahiptir. Aygıt, kalıp yuvasını kapanma konumundan dışarı çıkarma konumuna ve tam tersine hareket ettirmek amacıyla bir dikey hareket ve sallanma hareketi oluşturan bir ikili dezmodromik kam sistemine sahiptir. İkili sistem, bir paralelkenar sistem (6) üzerinde hareket eden bir birinci ikili kama (5) sahip bir birinci dezmodromik sistem ve bir ikinci manivela sistemi (8) üzerinde hareket eden bir ikinci ikili kama (7) sahip bir ikinci dezmodromik sistem içermektedir. Paralelkenar sistem üç maniveladan (61, 62, 10) oluşur, bunlardan biri çatal manivela ile büyük ölçüde bir dirsek oluşturan bir ilave manivela ile hareket edebilir yatak ile ilişkili olan bir çatal maniveladır .
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL