Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Hızlı su ısıtma sistemi.
İlan Tarihi: 22.07.2013
Lisans verme
Patent
2008/02973
Hızlı su ısıtma sistemi.
En az bir adet doğrultucu köprü dıyotu (3), en az bir doğrultma kondansatörünü (4) içeren ve söz konusu doğrultucunun DC çıkış geriliminin (5), yıkama makinesinin ısıtıcısına (8) bağlı olduğu bir doğrultucu devreyi (10), söz konusu devrenin gerekli kontaklarını açıp kapayan anahtarları (6, 7, 9, 6', 7', 9'), söz konusu anahtarların (6, 7, 9, 6', 7', 9'), konumlarını kontrol ederek doğrultucuyu (10) aktif veya pasif konuma getiren bir mikroişlemciyi içeren çamaşır ve bulaşık makineleri gibi yıkama makineleri için geliştirilmiş bir hızlı su ısıtma sistemi anlatılmaktadır Kullanıcı tarafından hızlı yıkama fonksiyonu seçildiğinde mikroişlemci, doğrultucu devreyi aktif konuma getirerek, doğrultucu devrenin alternatif akımı doğru akıma çevirmesini ve ısıtıcının doğru akımla beslenmesini böylece yıkama suyunun daha kısa sürede ısınmasını sağlamaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  HÜLYA ÇAYLI
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  PARAGON DANIŞMANLIK TEM. VE TİC. A. Ş
 • Telefon
  0-312-4422291
 • E-posta
  patent@paragon.com.tr
 • Adres
  Koza Sok. No:63/2 G.O.P. /ANKARA