Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ölçeklenebilir çok-kanallı ses kodlama.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2010/07139
Ölçeklenebilir çok-kanallı ses kodlama.
Bir çok-kanallı ses sinyalini kodlayacak şekilde uyarlanmış bulunan bir ses kodlayıcı olup, bu kodlayıcı, ilk ve ikinci ses sinyallerinin (x1, x2) kombine edilmiş bir temsili olan bir baskın sinyal parçasının (m) ve bir artık sinyal parçasının (s) üretilmesi için bir kodlayıcı kombinasyon modülünü (ECM) içermektedir; baskın ve artık sinyal parçaları (m, s) ilk ve ikinci ses sinyallerine (x1, x2) matematiksel bir prosedürün uygulanmasıyla elde edilmektedir, burada, matematiksel prosedür, ilk ve ikinci ses sinyallerinin (x1, x2) uzamsal özelliklerine dair bir tarifi içeren ilk uzamsal parametreyi (SPI), ikinci bir uzamsal parametreyi (SP2) içeren ilk parametre kümesinin (PSI) ve üçüncü bir uzamsal parametreyi (SP3) içeren ikinci bir parametre kümesinin (PS2) üretilmesi için bir parametre üretecini (PG) ve baskın sinyal parçasını (m) ve ilk parametre kümesini (PS1) içeren ilk çıkış parçasını (OPl) ve artık sinyal parçasını (s) ve ikinci parametre kümesini (PS2) içeren ikinci bir çıkış parçasını (OP) içeren bir kodlanmış çıkış sinyalinin üretilmesi için bir çıkış üretecini kapsamaktadır. Tercih edilen düzenlemelerde, matematiksel prosedür, bir iki-boyutlu sinyal döndürmeyi kapsamaktadır ve üçüncü uzamsal parametre (SP3), ikinci uzamsal parametre (SP2) ve ilk uzamsal parametre (SPI) arasında bir farkı içermektedir. Tercih edilen düzenlemeler, örneğin, altı bağımsız 5.1 formatlı ses sinyalinin tek ya da iki baskın sinyal parçasına ve bir miktar parametre kümesine ve artık sinyal parçalanna kodlanabildiği şekilde birden çok ara-bağlantılı kodlayıcı kombinasyon modülünü kapsamaktadır. Bir çıkış bit akımında, ilk çıkış parçası bir taban tabakası içinde kapsanırken, ikinci çıkış parçası bir rafinman tabakası içinde kapsanmaktadır. Her iki tabakayı kullanan bir kodçözücü tarafından saydam bir ses sinyal kalitesi elde edilebilirken, sadece taban tabakası verilen kullanılarak bir kodçözücü tarafından kabul edilebilir bir kalite elde edilebilmektedir. Bu durumda, bir ölçeklenebilir uzamsal ses kodlaması temin edilmiş olmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  REVAN DÜNDAR PERKİN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  info@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL