Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Likit akımının engellenmesi ve serbest bırakılması teçhizatı ve de buna ait proses.
İlan Tarihi: 22.07.2013
Lisans verme
Patent
2010/07436
Likit akımının engellenmesi ve serbest bırakılması teçhizatı ve de buna ait proses.
Bir likit emme ve likit boşaltma ile bir likit akımının engellenmesi ve serbest bırakılması. Emme ve boşaltma arasında kendisine bağlı bir ana kapama tertibatı eklenmiş bir ana giriş düzenlenmiştir, ki bu ana girişi kilitleyebilmektedir. Bir ana kullanım teçhizatı ana kilit tertibatını açık konumdan kapalı konuma getirebilmektedir ve ana kilit tertibatı kapalı konumda o şekilde düzenlenmiştir ki, bir likit emilimi likit boşaltımına karşın daha yüksek bir likit basıncında, ana kilit tertibatını kapalı konumda ön basınç kuvvetini harekete geçirmektedir. Likit emme ve likit boşaltımı arasında bir likit fazla akım yolu gözetılmiştir, ki bu işleme tertibatı ile kapatılabilsin. Ana kilit tertibatı işleme tertibatı ile serbest bırakılabilir ve likit taşma subabı işleme tertibatı tarafında açılabilir. Serbest bırakma konumunda ana kilit tertibatı üzerinde bir açma kuvveti açma konumunu harekete geçirmek için tatbik edilmelidir, ki o likit basıncı emme gücünü fazlasıyla karşılayana kadar kapalı konumunda kalacaktır.
 

 • Adı Soyadı
  PINAR ARIKAN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  GÜN DAN. HİZM. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-212-354 00 00
 • E-posta
  -
 • Adres
  ESENTEPE MAH. KORE ŞEHİTLERİ CAD. NO :17 ZİNCİRLİKUYU ŞİŞLİ/İSTANBUL