Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
İmidazo(l,2-b)piridazin türevi üretmeye yönelik yeni yöntem.
İlan Tarihi: 22.07.2013
Lisans verme
Patent
2010/04063
İmidazo(l,2-b)piridazin türevi üretmeye yönelik yeni yöntem.
6-konum karbon atomuna bağlanmış olan bir sübstitüente sahip olan ve formül R: düşük alkil, isteğe bağlı olarak düşük alkil ile sübstitüe düşük sikloalkil, düşük alkenil ya da düşük alkinili temsil etmektedir) tarafından temsil edilen bir imidazo[1,2-b]piridazin-3-ilsülfonamid türevini kolay ve ucuz olarak üretmeye yönelik bir yöntem; bu yöntem: formül (I) (X, halojen ya da isteğe bağlı olarak halojen ile sübstitüe düşük alkili temsil etmektedir; Y, hidrojen ya da SO2N=CH-NR1R2'yi temsil etmektedir ve Z, halojen ya da OSO2R3 'ü temsil etmektedir) tarafından temsil edilen bir imidazo[1,2-b]piridazin bileşiğini bir geçiş metali katalizörünün varlığında organometalik bir bileşik ile reaksiyona sokmayı içermektedir. Bu türev, herbisitler için bir ara ürün olarak yararlıdır.
 

 • Adı Soyadı
  EMİN KORHAN DERİCİOĞLU
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ANKARA PATENT BÜROSU LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4172323
 • E-posta
  korhan.dericioglu@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No:10/12 Kavaklıdere- Çankaya/ANKARA