Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kablosuz iletişim sisteminde kaynak tahsisi.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2011/01454
Kablosuz iletişim sisteminde kaynak tahsisi.
Kablosuz erişim ağları (an1) için ana taşıyıcı olarak kullanılan kablosuz bağlantılar hsdpa vasıtasıyla sağlanabilirken ağ erişimine yönelik aktif noktalar (ap1, ue1) wlan gibi başka bir radyo teknolojisi kullanılarak oluşturulabilir . Aktif noktalar (ap1, ue1) ile eş zamanlı olarak ağa erişebilen birçok uç-kullanıcı terminali (ue-x, ue-y) vardır . Mevcut çözüm, bir aktif noktaya (ap1, ue1) bağlı olan kullanıcı terminali (ue-x, ue-y) sayısı ile ilgili bilginin bulunması ve bu bilginin ana taşıyıcı ağına (an2) sağlanması fikrine dayanır . Bu ana taşıyıcı ağı (an2), aktif noktaya (ap1, ue1) bağlı olan kullanıcı terminalleri (ue-x, ue-y) ve ana taşıyıcı ağına (an2) bağlı kullanıcı terminalleri (ue2) arasındaki ana taşıyıcı ağ kaynaklarını, aktif noktaya (ap1, ue1) bağlı olan kullanıcı terminali sayısı hesaba katılacak şekilde tahsis eder .
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL