Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Uyarlanabilir Çok Taşıyıcı Modülasyonu İçin Optimum Ber Ayarlaması.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2011/01199
Uyarlanabilir Çok Taşıyıcı Modülasyonu İçin Optimum Ber Ayarlaması.
Mevcut buluş, uyarlanabilir çoklu taşıyıcı veri aktarım şemalanmn alanlarıyla ilgilidir. Mevcut buluş, özellikle bir alt taşıyıcılar grubunun, bir yazılım programı ürününün ve bir iletişim cihazının aktarım parametrelerini uyarlamak için bir yöntem ile ilgidir. Bir alt taşıyıcılar grubunun aktarım parametrelerini uyarlamak için bir yöntem olup, her bir alt taşıyıcı için bir kanal kalitesi değerinin tespit edilmesi; her bir atama grubu, kanal kalite değerlerine dayanarak, bir ya da daha fazla alt taşıyıcı içermek üzere, bir atama grupları sıralaması oluştumlması; atama gruplarının sıralamasında her atama grubuna bir aktarım parametresi atanması, burada bir atama grubuna bir aktarım parametresi atanması, aktarım parametresinin, atama grubunun bütün alt taşıyıcılarına atanmasını içermektedir; önceden atanan bir ya da daha fazla aktarım parametresine dayanarak bir link performans değerinin hesaplanması adımlarını içermektedir; burada her atama grubuna bir aktarım parametresi atama adımı, hesaplanan link performans değerine dayanmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  NAZLI TUĞBA KORKUT ÖZSOY
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  nkorkut@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL