Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir otomobil tekerlek göbeği üzerine bir tekerleğin bağlanması için çalınma önleyici sabitleme düzeneği.
İlan Tarihi: 23.06.2014
Lisans verme
Patent
2011/11568
Bir otomobil tekerlek göbeği üzerine bir tekerleğin bağlanması için çalınma önleyici sabitleme düzeneği.
Bir tekerleğin otomobil tekerlek göbeği üzerine çalınamaz şekilde sabitlenmesi düzeneği, söz konusu düzenek bir dişli bölüm (10), ve silindirik bir başlık (2) ve manşon formunda bir ek-parça (3) ihtiva eden bir kavrama bölümüne sahiptir, söz konusu ek-parçanın dış tarafında akupleman izleri (35) bulunur ve eksenel zorlama ile söz konusu silindirik başlık (2) üzerine geçirilerek birinci kullanım konumunu alır, söz konusu silindirik başlık (2) etrafına daha derinlemesine geçtiği ikinci bir konumu alabilir : ek-parça (3) sürtünme parçaları (32) aracılığıyla silindirik başlığa (2) döner şekilde bağlanır, silindirik başlık (2) ve ek-parça (3), birinci konumda sürtünme parçaları (32) bir sıkma veya gevşetme momentinin aktarılmasına imkan verecek, buna karşılık ikinci konumda bu sürtünme parçaları (32) bu momentin aktarılmasına imkan vermeyecek şekilde konfigüre edilmiştir.
 

 • Adı Soyadı
  AYŞEGÜL ŞENARSLAN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  EUPA PATENT MARKA DAN.LTD.ŞTİ.
 • Telefon
  0 312 447 2060
 • E-posta
  asenarslan@eu-pa.com
 • Adres
  RAŞİT RIZA SOK. HAYATİ İŞ HANI NO:13 D:303 MECİDİYEKÖY- ŞİŞLİ/İSTANBUL