Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Katlanabilir bir yapı için teleskopik direk ve bu tür bir yapı.
İlan Tarihi: 21.04.2014
Lisans verme
Patent
2010/05692
Katlanabilir bir yapı için teleskopik direk ve bu tür bir yapı.
Buluş katlanabilir yapı için teleskopik bir direkle (8) ilgili olup, söz konusu bu yapı açılarak dikildiği pozisyondan tekrar katlanmış pozisyona veya bunun tersi, geçmeye uygundur; söz konusu direğin (8), söz konusu yapının ayrılmaz bir parçası olan bir üst elemanının (10) içine kayabilen bir alt elemanı (9) bulunur; söz konusu bu alt eleman (9), bir kaide (11) oluşturan aşağı kısmıyla (14) toprağa dayanır; karakteristik özellik olarak, söz konusu üst eleman (10) özellikle en az bir ruletle (22) olmak üzere, yer değiştirme elemanlarıyla bir bütün teşkil eder, öyle ki, söz konusu rulet (22) katlanmış haldeyken söz konusu kaidenin (11) altından çıkarken, açılmış pozisyondayken, söz konusu üst elemanın (10) dikey yer değiştirme etkisi altında gözden kaybolur. Buluş ayrıca buluşa uygun direkle donatılmış bu tür bir yapıyla da ilgilidir.
 

 • Adı Soyadı
  AYŞEGÜL ŞENARSLAN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  EUPA PATENT MARKA DAN.LTD.ŞTİ.
 • Telefon
  0 312 447 2060
 • E-posta
  asenarslan@eu-pa.com
 • Adres
  RAŞİT RIZA SOK. HAYATİ İŞ HANI NO:13 D:303 MECİDİYEKÖY- ŞİŞLİ/İSTANBUL