Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Komünikasyon şebekelerinde merkezi radyo kaynağı tahsisi.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2010/02009
Komünikasyon şebekelerinde merkezi radyo kaynağı tahsisi.
Bir Şebeke Kontrol ve Yönetim Sistemi (NCMS) ve ilgili permütasyon alanları ve radyo kaynakların tahsis edileceği bir Baz İstasyon Öğesi (100) grubuna sahip olan en az bir Baz İstasyonu Kümesi (BS Kümesi) içeren bir komünikasyon şebekesinde merkezi radyo kaynağı tahsisi için bir usul. Şebeke Kontrol ve Yönetim Sistemi (NCMS) permütasyon alanları ve radyo kaynaklarının Baz istasyonu Öğelerine (100) tahsisini farklı Baz istasyonu Öğelerinin (100) permütasyon alanlarını hizalayarak ve her bir permütasyon alanı içinde kullanılan radyo kaynaklarını belirleyerek kontrol eder. Tercihen, Şebeke Kontrol ve Yönetim Sistemi (NCMS) bahsedilen Baz İstasyon Öğelerine (100) her bir permütasyon alanı için özel bilgi maddeleri içeren kullanılabilir radyo kaynakları ile ilgili bilgiler talep eden bir birinci mesaj (102) gönderir. Baz İstasyon Öğeleri (100) Şebeke Kontrol ve Yönetim Sistemine (NCMS) bahsedilen birinci mesajda (102) talep edilen bilgileri içeren bir ikinci mesaj (104) gönderir ve Şebeke Kontrol ve Yönetim Sistemi (NCMS) Baz İstasyon Öğelerine (100) farklı Baz istasyon Öğelerinin (100) permütasyon alanlarının hizalanmasıyla her bir permütasyon alanı içinde kullanılan radyo kaynaklarının belirlenmesi için komutlar içeren bir üçüncü mesaj (106) gönderir.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL