Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ötelenebilir bir kulpu olan bir kap.
İlan Tarihi: 21.07.2014
Lisans verme
Patent
2011/05592
Ötelenebilir bir kulpu olan bir kap.
Aşağıdakileri içeren bir kap (1): bir tane kulpun (4) uçlarının (5) söz konusu kap gövdesinin (2) karşılıklı kenarlarına eksen etrafında dönecek şekilde bağlandıkları bir kap gövdesi (2), bir kapak (3) ve en az bir tane kulp (4). En azından bir kulpun (4) en azından bir tane ucu (5) bir ilk pozisyon (8) ile bir ikinci pozisyon (9) arasında ötelenebilirdir. Bu suretle, kulpun etkin boyunun uzatılabileceği ya da kısaltılabileceği bir kap sağlanır. O nedenle, kulp farklı pozisyonlar alacak şekilde yapılabilir. Bir ilk pozisyonda kulp kullanıcı tarafından kolayca görülebilir ve erişilebilir olarak kulp kabın kenarında durmaktadır. Başka bir pozisyonda ise kullanıcıya kabın içindekiler erişmesine imkân tanıyacak şekilde kulp kabın kenarları boyunca durmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  AYŞEGÜL ŞENARSLAN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  EUPA PATENT MARKA DAN.LTD.ŞTİ.
 • Telefon
  0 312 447 2060
 • E-posta
  asenarslan@eu-pa.com
 • Adres
  RAŞİT RIZA SOK. HAYATİ İŞ HANI NO:13 D:303 MECİDİYEKÖY- ŞİŞLİ/İSTANBUL