Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Fibrosit farklılaşmasının baskılanmasına ilişkin yöntem ve bileşimler.
İlan Tarihi: 21.07.2014
Lisans verme
Patent
2011/05029
Fibrosit farklılaşmasının baskılanmasına ilişkin yöntem ve bileşimler.
Mevcut buluş, SAP'nın monositlerin fibrositlere farklılaşmasını baskılama becerisiyle ilgilidir. Ayrıca IL-12, laminin-1, çapraz bağlı IgG ve IgG agregalarının monositlerin fibrositlere farklılaşmasını baskılama becerisiyle de ilgilidir. Bu proteinler kullanılarak monositlerin fibrositlere farklılaşmasının baskılanmasına ilişkin yöntem ve bileşimler temin edilmektedir. Bu yöntemler, skleroderma ve astım gibi fibrozis oluşturucu hastalıkların tedavisi ve önlenmesi dahil olmak üzere, çeşitli uygulamalarda yararlı olmaktadır. Son olarak buluş, çeşitli maddelerin monositlerin fibrositlere farklılaşmasını modüle etme becerisinin saptanmasına ve monosit kusurlarının saptanmasına yönelik tahlilleri içermektedir. Bu tahliller ayrıca, skleroderma veya diğer fibrozis oluşturucu hastalıkların teşhis edilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir. Mevcut buluş, SAP'nın monositlerin fibrositlere farklılaşmasını baskılama becensiyle ilgilidir. Ayrıca IL-12, laminin-1, çapraz bağlı IgG ve IgG agregalarının monositlerin fibrositlere farklılaşmasını baskılama becerisiyle de ilgilidir. Bu proteinler kullanılarak monositlerin fibrositlere farklılaşmasının baskılanmasına ilişkin yöntem ve bileşimler temin edilmektedir. Bu yöntemler, skleroderma ve astım gibi fibrozis oluşturucu hastalıkların tedavisi ve önlenmesi dahil olmak üzere, çeşitli uygulamalarda yararlı olmaktadır. Son olarak buluş, çeşitli maddelerin monositlerin fibrositlere farklılaşmasını modüle etme becerisinin saptanmasına ve monosit kusurlarının saptanmasına yönelik tahlilleri içermektedir. Bu tahliller ayrıca, skleroderma veya diğer fibrozis oluşturucu hastalıkların teşhis edilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir.
 

 • Adı Soyadı
  HÜLYA ÇAYLI
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  PARAGON DANIŞMANLIK TEM. VE TİC. A.Ş.
 • Telefon
  0-312-4422291
 • E-posta
  patent@paragon.com.tr
 • Adres
  Koza Sok. No:63/2 G.O.P.