Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Dokuma makinesi içerisindeki dokuma çerçevesini harekete geçirmeye yönelik cihaz ve bunun gibi bir veya birden fazla cihaz ile donatılmış dokuma makinesi.
İlan Tarihi: 22.08.2013
Lisans verme
Patent
2010/08265
Dokuma makinesi içerisindeki dokuma çerçevesini harekete geçirmeye yönelik cihaz ve bunun gibi bir veya birden fazla cihaz ile donatılmış dokuma makinesi.
Buluş bir dokuma makinesi içerisinde dokuma çerçevesini harekete geçirmeye yarayan bir cihaz ile ilgili olup; cihaz, çıkış milinin (9) üzerinde bir mil yatağı (10) ile sağlanan, ve bir harekete geçirici çubuğa sahip (8) bir motorlu tahrik (4) veya bir tahrik motorunu (4,7) içermekte, ki burada söz konusu harekete geçirici çubuklu (8) eksantrik şaftlı (2) tahrikli motor (4) veya tahrik motoru (4,7) bir harekete geçirici modül (1) olarak sunulmakta, eksantrik şaftı ise, motor (4) veya tahrik motorunun (4,7) bulunduğu yerden uzak olan eksantrik şaftının (2) yan tarafında bir harekete geçirici modülün (1) muhafazasında (5) yer alan ayakla (3) desteklenmektedir. Öte yandan buluş buna benzer bir veya birden fazla cihazla donatılmış bir dokuma makinesi ile de ilgilidir.
 

 • Adı Soyadı
  UĞUR GÜRŞAD YALÇINER
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  YALÇINER PATENT VE DAN. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4683504
 • E-posta
  ugur@yalciner.com
 • Adres
  Tunus Caddesi No:85/8 - ÇANKAYA/ANKARA