Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Atık ısı üreten bir tüketici birime bir soğutma vasatının beslenmesi ve bu birimden aynı vasatın boşaltılması için yöntem.
İlan Tarihi: 21.07.2014
Lisans verme
Patent
2012/00625
Atık ısı üreten bir tüketici birime bir soğutma vasatının beslenmesi ve bu birimden aynı vasatın boşaltılması için yöntem.
Bulus, atık ısı üreten, soğutulması gereken en az bir tüketici birime bir soğutma vasatının beslenmesi ve bu birimden aynı vasatın boşaltılması için bir yöntemle ilgili olup, bu yöntemde baslangıç besleme sıcaklığı (tvl), istenen bir nominal degere (tsoll) baglı olarak ayarlanır, burada çevrenin iç mekan iklimine bağlı olan bir çiylenme noktası izlenir, bir çiylenme noktası sıcaklığında (tpt) bir çiylenme noktası monitorunun tetiklenmesi durumunda, bir çiylenme noktası yönetimi başlatılır ve beslenen soğutma vasatının başlangıç besleme sıcaklığı (tvl), önceden belirlenmiş bir birinci değer kadar yükseltilir, muhtemelen oluşmuş kondensatın kurutulması için, önceden tanımlanmış bir birinci bekleme süresi (tpm_wt1) boyunca beklenir, bunu takiben çiylenme noktası monitorunun tetiklenip tetiklenmediği kontrol edilir, burada tetiklenme olmaması durumunda, çiylenme noktası yönetimi için önceden belirlenmiş bir bekleme süresinin (tpt_wt) geçmesinden sonra, çiylenme noktası yönetimi kesilir ve yönteme a) adımıyla devam edilir, tetiklenme olması durumunda, bir arıza mevcuttur ve/veya bir ikaz yapılır.
 

 • Adı Soyadı
  AYŞE ÜNAL ERSÖNMEZ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2937676
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/İstanbul