Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Grup iletişim sisteminde ücretlendirme bilgisinin oluşturulması.
İlan Tarihi: 22.08.2013
Lisans verme
Patent
2010/09315
Grup iletişim sisteminde ücretlendirme bilgisinin oluşturulması.
Mevcut buluş, birinci grup iletişim ağ elemanını ve ikinci grup iletişim ağ elemanını içeren bir grup iletişim sisteminde operatörler arası ücretlendirme bilgisinin alınmasına yönelik bir yöntem ile ilgilidir . Ara ücretlendirme bilgisi toplama birimi, grup iletişim ağ elemanları arasındaki bir arayüz içerisinde bulunur . Bu ücretlendirme bilgisi toplama birimi, birinci grup iletişim ağ elemanından veya ikinci grup iletişim ağ elemanlarından alınan bir grup iletişim mesajını inceler . Bir ücretlendirme bilgisi birimi, mesajın en az bir kısmına bağlı olarak oluşturulur ve ücretlendirme bilgisi birimi, ağ arası kaynakları faturalandırmak üzere ağlar arası ücretlendirmeye uygulanır .
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL