Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Yabancı parçacıklara sahip bir hammaddenin termik ayrıştırma süreci.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2011/05030
Yabancı parçacıklara sahip bir hammaddenin termik ayrıştırma süreci.
Buluş, hammaddelerin termik ayrıştırması için kullanılacak bir düzeneği ve ilgili süreci kapsamakta olup, ayrıştırma özellikle hayvan atıkları, tanker temizlemelerinden sonra arda kalan yağ tortuları, araç parçaları (Autofluff olarak adlandırılır), örneğin bio dizel kazanımlarından ortaya çıkan baz içerikli gliserin, boya işletmelerindeki boya tortuları, bozulmuş taban döşemeleri, kaplanmış ahşap, pleksiglas gibi plastiklerini içermektedir. Mevcut buluşa göre hemen, hemen tüm uygulamalarda organik hammaddeler termik olarak çok düzgün bir şekilde ayrıştırılmıştır. Ayrıştırma, termik olarak ayrıştırılacak olan hammaddeye, metal bilyeler gibi yabancı parçacıkların eklenmesiyle çok uygun hale getirilmiştir.
 

 • Adı Soyadı
  UĞUR GÜRŞAD YALÇINER
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  YALÇINER PATENT VE DAN. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4683504
 • E-posta
  ugur@yalciner.com
 • Adres
  Tunus Caddesi No:85/8 - ÇANKAYA