Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Paylaşımlı ip multimedya kaynak rezervasyonu.
İlan Tarihi: 22.08.2013
Lisans verme
Patent
2010/00083
Paylaşımlı ip multimedya kaynak rezervasyonu.
Buluş, bir çözüm ile multimedya kaynak rezervasyonun yönetilmesi fikrine dayanmaktadır ve bu çözümde, birinci kullanıcı terminali için, birinci medya terminali aranır ve ayrılır (5-1), ve bir multimedya oturumu başlatılır (5-2) . Multimedya oturum talebi, ims alt sistemi vasıtasıyla birinci kullanıcı terminalinden ikinci kullanıcı terminaline aktarılır (5-4, 5-5) . İkinci kullanıcı terminali için ikinci bir medya terminali aranır ve ayrılır (5-6) . Ayrılmış ikinci medya terminalindeki bilgi, ims vasıtasıyla, ayrılmış ikinci medya terminalinin birinci medya terminaline bildiren birinci kullanıcı terminaline aktarılır (5-8, 5-9) . Ardından, bir ip ağı örn . Internet vasıtasıyla birinci medya terminali ve ikinci medya terminali arasında gerçek zamanlı veri trafiği aktarılabilir (5-11, 5-12) .
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL