Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kenar uzantılarına sahip plakalı ısı ve kütle alışverişi cihazı.
İlan Tarihi: 21.10.2013
Lisans verme
Patent
2010/06695
Kenar uzantılarına sahip plakalı ısı ve kütle alışverişi cihazı.
İndirekt buharlaşmalı soğutucular için, bir buharlaşma sıvısı (22) için düşük geçirgenliğe sahip ve bir ürün akışkanının (1) kendi yüzeyinin bir ısı transfer alanı üzerinden akmasına izin verecek şekilde oluşturulmuş bir kum taraf (9) ile yüzeyini bir buharlaşma sıvısıyla (22) ıslatacak şekilde tasarlanmış ve buharlaşma sıvısını buharlaştırmak için bir çalışma gazının (2) kendi yüzeyi üzerinden akmasına izin verecek şekilde oluşturulmuş bir yaş taraf (10) ve ayrıca, fazla buharlaşma sıvısının uzaklaştırılmasını kolaylaştırmak için ısı transfer alanının ötesinde oluşturulmuş kenar uzantıları (20) içeren ısı alışverişi plakaları (6). Sıvının uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için kenar uzantılarına plakaların yaş taraflarından uzağa doğru eğim veya kavis verilebilir. Plakalar çok çeşitli konfigürasyonlarda kullanılabilir.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL