Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Öngerilimli mimari elemanlar için donatıların gerilmesine yönelik kurulum.
İlan Tarihi: 21.11.2013
Lisans verme
Patent
2010/06013
Öngerilimli mimari elemanlar için donatıların gerilmesine yönelik kurulum.
Ayarlanabilir konumlandırma yan duvarları (4) tarafından çevrede sınırlandırılan düz bir kalıplama levhasından (3) oluşan bir kalıplama düzeneği içeren beton ya da harç levhalar ya da benzerlerinin iki yönlü ön-gerilmesine yönelik tasarlanmış ön gerilimli mimari elemanların kafeslerine yönelik germe kurulumu. Düzenek,destek platformuna (1) bütünleşik olan ve bir ağ oluşturan, çevre alanı (10) hidrolik germe cihazlarının (7) temin edildiği doğrusal sıralamalara göre zıt yüzey çiftlerini oluşturan yan yana konumda yerleştirilmiş olan uygun destek platformunun (1) çevre alanıyla sanlan kalıplama düzeneğindeki büyük bir destek platformunda (1) uzanmaktadır. Söz konusu hidrolik germe cihazlan (7) bir hidrolik basınç bağlantı noktasına (9) bağlı olan bir hidrolik devre (8) oluşturacak şekilde seri olarak birbirine bağlıdır.
 

 • Adı Soyadı
  EKİN DERİCİOĞLU KURT
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ANKARA PATENT BÜROSU LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4172323
 • E-posta
  ekin.dericioglu@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No:10/12 Kavaklıdere- Çankaya/ANKARA