Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Taşıt destek düzeneği için kaide.
İlan Tarihi: 21.11.2013
Lisans verme
Patent
2011/07966
Taşıt destek düzeneği için kaide.
Yarı-römorklar gibi taşıtlar için; bir zemine yaslanmak üzere bir yaslanma alanı (6) bulunan bir ayak elemanı (2) ihtiva eden; ve bir destek elemanını (50) içine almak ve bunun bir pozisyon ötelenmesini, dengeleme elemanının (4) ayak elemanına (2) göre bir birinci pozisyon ile bir ikinci pozisyon arasında ötelenmesi suretiyle dengelemek amacıyla bir dengeleme elemanı (4) ihtiva eden teleskopik destek düzeneği kaidesi olup, dengeleme elemanı bir dönme ekseni (6) vasıtasıyla dönecek şekilde yataklanmıştır ve ayak elemanında (2) bulunan bir yuvarlanma alanı (8) üzerinde yuvarlanabilmektedir, dengeleme elemanındaki (4) yuvarlanma yüzeyi (12) bir dönme ekseni (x) boyunca kavislidir, dengeleme elemanındaki (4) yuvarlanma yüzeyi (12) bir dönme düzlemi (x) boyunca en azından bölüm bölüm sabit olmayan bir kavis yarıçapıyla (e) kavislidir.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL