Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Özel görsel efektlere sahip çok katmanlı folyolar ve bunların üretimine yönelik yöntem.
İlan Tarihi: 21.11.2013
Lisans verme
Patent
2010/07197
Özel görsel efektlere sahip çok katmanlı folyolar ve bunların üretimine yönelik yöntem.
Mevcut buluş çok katmanlı bir folyoya ilişkin olup bu folyonun ayırt edici özelliği, (A) plastik bir matrisin içine gomulu bir veya daha fazlarenk pigmenti içeren en az bir renk katmanından, (B) plastik bir matrisin içine gömülü bir veya daha fazla efekt pigmenti içeren en az bir efekt katmanından ve (C) tercihe bağlı olarak en az bir adet ek bir katmandan meydana geliyor olması, ok katmanlı folyonun, folyonun toplam ağırlığı baz alındığında en az %30'e tekabül eden bir polyolefin içeriğine sahip olması,efekt pigmentlerinin ortalama tanecik büyüklüğünün 5 ila150 pm olması, renk pigmentlerinin, efekt pigmentleri karşısında kontrast oluşturuyor olması ve-folyonun, en az bir renk katmanı ile en az bir adet efekt katmanının koekstruzyon yöntemi ile oluşturulması suretiyle üretiliyor olmasıdır. Mevcut buluş aynı zamanda bu gibi bir çok katmanlı folyonun üretimine yönelik olup, plastik bir matrise gomulu bir veya birden fazla renk pigmentini içeren en az bir adet renk katmanı ile plastik bir matrise gömülü bir veya birden fazla efekt pigmenti içeren en az bir adet efekt katmanının ve ayrıca varsa en az bir adet ek katmanın koekstrüzyon yöntemi ile oluşturulduğu bir yönteme ilişkindir.
 

 • Adı Soyadı
  FULYA SÜMERALP
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  SİMAJ PATENT LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4265800
 • E-posta
  f.sumeralp@simaj.com.tr
 • Adres
  TUNUS CAD. NO:46 KAT:2 KAVAKLIDERE/ANKARA