Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
BIR KUYU TABANININ İMAL EDİLMESİ IÇİN YÖNTEM VE TERTIBAT VE AYRICA KALIP PARÇALARINDAN BİR GRUP.
İlan Tarihi: 21.11.2013
Lisans verme
Patent
2011/00738
BIR KUYU TABANININ İMAL EDİLMESİ IÇİN YÖNTEM VE TERTIBAT VE AYRICA KALIP PARÇALARINDAN BİR GRUP.
Önceden belirlenen bir şekle sahip olan bir oluğa sahip betondan bir kuyu tabanının imal edilmesi için bir yöntemde, kendisinde kalıp tabanında (3) oluğun meydana getirilmesi için oluğun negatif kalıbını meydana getiren kalıp elemanının (8) tahsis edildiği, bir kalıp kaplamasına (2) ve bir kalıp tabanına (3) sahip bir taban kalıbı (1) içine beton doldurulur. Bireysel bir oluğa sahip bir kuyu tabanının uygun maliyetli ve makineyle bir imalatına imkan vermek için, kalıp elemanı (8), taban kalıbında (1), özellikle kalıp tabanında (3) tespit edilebilir asgari bir kalıp parçasından (9) meydana getirilip, bu kalıp parçası (9), oluğun önceden belirlenen şeklinin ebatlarına uyarlanır ve kuyu tabanının kalıptan alınmasından sonra veya kalıptan alınması ile kuyu tabanından uzaklaştırılır.
 

 • Adı Soyadı
  NAZLI TUĞBA KORKUT ÖZSOY
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  nkorkut@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL