Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Elektrikle modüle edilebilen ve yayılmış ışık kaynağı,bir yarı iletkenin özelliklerini saptamak için böyle bir kaynağı ihtiva eden ölçüm cihazı.
İlan Tarihi: 21.01.2014
Lisans verme
Patent
2010/08117
Elektrikle modüle edilebilen ve yayılmış ışık kaynağı,bir yarı iletkenin özelliklerini saptamak için böyle bir kaynağı ihtiva eden ölçüm cihazı.
ELEKTRİKLE MODÜLE EDİLEBİLEN VE YAYILMIŞ IŞIK KAYNAĞI, BİR YARI İLETKENİN ÖZELLİKLERİNİ SAPTAMAK İÇİN BÖYLE BİR KAYNAĞI İHTİVA EDEN ÖLÇÜM CİHAZI Buluş, bir yan iletken yonga plakasının (4) bir yüzeyini tamamen aydınlatarak bu yonga plakasına fazla taşıyıcılar enjekte etmeye yönelik bir ışık kaynağına ilişkindir. Buluşa göre bu kaynak (1), yan iletken yonga plakasımn ışık verilecek yüzeyinin alanına en azından eşit boyutta bir monokromatik ışık demeti yayacak şekilde X yönünde ve Y yönünde eşit aralıklarla dizilmiş en az bir noktasal kaynaklar (2) kümesi ihtiva eder; bu noktasal kaynakların (2) her biri ortak bir elektrik modülatörü (3) tarafından sinüsoidal olarak modüle edilir; iki noktasal kaynak arasındaki uzaklık (d) ve kaynak (1) ile yan iletken yonga plakasımn (4) ışık verilecek yüzeyi arasındaki uzaklık (D), monokromatik ışık demeti yonga plakasımn ışık verilecek yüzeyini homojen bir biçimde aydınlatacak şekilde seçilir.
 

 • Adı Soyadı
  EMİN KORHAN DERİCİOĞLU
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ANKARA PATENT BÜROSU LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4172323
 • E-posta
  korhan.dericioglu@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No:10/12 Kavaklıdere- Çankaya/ANKARA