Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Atık sülfirik asiti arıtmak için cihaz.
İlan Tarihi: 21.01.2014
Lisans verme
Patent
2011/00252
Atık sülfirik asiti arıtmak için cihaz.
Buluş, oksidasyon maddesi ilavesi ve yüksek sıcaklıkta işleme tutma vasıtasıyla sülfirik asit içindeki organik katışkılarm parçalandığı ve bu suretle asitin antıldığı, atık sülfirik asitin arıtılması için bir cihaza ilişkindir. Buluşa uygun cihaz organik katışkılann parçalanması için bekleme süresinin yeterli olacağı şekilde boyutlandırılan bir reaktör (R), bir devirdaim pompası (P), gerekli olan enerjiyi asit içine getiren ve yüksek sıcaklık ısı transefer yağıyla ısıtılan özel bir ısı değiştirici (W) ve bağlantı boru hatlarından oluşur. Isı değiştirici silisyum içerikli dökme çelik iç boru ve çelik dış bomdan oluşur. Isı değiştiricinin iç borusu için malzeme olarak % 14-18 Si içeren silisyum içerikli dökme çelik kullanılır, bıu-ada iç bom dik olarak dökülür, eriyik döküm kalıbının alt tarafından sokulur (yükselen döküm) ve dökümden sonra kalıp 12-36 saat kalıp içinde soğutulur. Uygulanan işlem nedeniyle döküm parçası ısı değişikliğine karşı ve erozyona karşı yüksek bir dayanıklılık kazanır.
 

 • Adı Soyadı
  AYŞE ÜNAL ERSÖNMEZ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL