Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Haşereye karşı dirençli OE-17A Okra olgusu içeren transgenik okra bitkisi.
İlan Tarihi: 23.09.2013
Lisans verme
Patent
2008/05911
Haşereye karşı dirençli OE-17A Okra olgusu içeren transgenik okra bitkisi.
Bu buluş, haşere zararına direnç sağlayan bir haşereye dirençli OE17-A okra olgusunu içeren okra bitkisi, bitki hücresi, tohum ve nesil sağlamaktadır. Bir haşereye dirençli OE-17A okra olgusunun varlığının saptanması için analizler de sağlanmıştır. Ayrıca buluş, okra bitkisindeki haşereye dirençli OE-17A okra olgusunun katma yerinin yanındaki bölgenin DNA dizisini sağlamaktadır. Buluş ayrıca okra bitkisinde haşereye dirençli OE-17A okra olgusunu saptamak için bir işlem sağlamaktadır. Buluş ayrıca transgenik okra bitkilerindeki olguyu içeren transgenik bitkiyi ayırmak için bir işlem sağlamaktadır. Buluş ayrıca haşereye dirençli OE-17A okra olgusunu içeren transgenik bitkileri tanımlamak için bir kit sağlamaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  AHMET BAŞALAN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  BAŞALAN PATENT VE TRADE MARK SINAİ MÜLKİYET HİZM. MÜŞ. LTD. ŞTİ
 • Telefon
  0-212-2906272
 • E-posta
  info@basalan.com.tr
 • Adres
  Giz 2000 Plaza Ayazağa Yolu No:7 Kat:12 Maslak /İSTANBUL