Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir helezon boru konveyor üretimine ilişkin yapı ve yöntem ve bu şekilde üretilmiş bir helezon boru konveyör.
İlan Tarihi: 23.09.2013
Lisans verme
Patent
2010/05277
Bir helezon boru konveyor üretimine ilişkin yapı ve yöntem ve bu şekilde üretilmiş bir helezon boru konveyör.
Buluş içinde helezon sarmal (120) bulunan, dökme malzeme karıştırmak ve nakletmek için kullanılan silindir yapılı dönen boru (110) şeklindeki helezon boru konveyörün üretilmesi için yöntem ve yapı ile ilgilidir. Yöntemi kolaylaştırmak ve uzunluklarına oranla daha küçük çaplı daha uzun helezon boru konveyörlerin üretilmesi amacıyla, buluşa göre, ilk olarak temel bir paralelogram formuna sahip taban kısmım ve ya yatay olarak monte edilmiş kanatlara sahip tek parçadan oluşan bir yapının üretilmesi önerilmektedir. Yöntemin ikinci adımında, söz konusu kanatlar taban kısmına göre, tercihen 90derece bükülmektedir. Üçüncü adımda, taban kısmı (112) bükülme çizgileri (115i) boyunca öyle kıvrılmaktadır ki, taban kısmı dönen borunun (110) helezonik muhafaza kısmını (111) meydana getirmektedir; ve daha önceden bükülmüş olan kanatlar (122) dönen borunun (110) içerisine yerleşecek şekilde yeni helezonun (120) parçalarını meydana getirmektedir. Buluş aynı zamanda bu yöntemle üretilmiş olan helezon boru ile ilgilidir.
 

 • Adı Soyadı
  EMİN KORHAN DERİCİOĞLU
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  ANKARA PATENT BÜROSU LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4172323
 • E-posta
  korhan.dericioglu@ankarapatent.com
 • Adres
  Bestekar Sok. No:10/12 Kavaklıdere- Çankaya/ANKARA