Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Yayılı spektrum sinyallerinin mevcudiyetinin belirlenmesi.
İlan Tarihi: 23.09.2013
Lisans verme
Patent
2010/04502
Yayılı spektrum sinyallerinin mevcudiyetinin belirlenmesi.
Belirli bir frekans aralığında yayılı spektrum sinyallerinin mevcudiyeti, bir alıcıda (ώ0) bir sinyal alınması; bir ölçüm frekansı (ώ0) için bir gösterge sinyal belirlenmesi ve bu gösterge sinyalin sözü geçen ölçüm frekansına (ώ0) eşit bir taşıyıcı frekansa (ώc) sahip yayılı spektrum sinyallerinin mevcudiyetinin bir göstergesi olarak kullanılması vasıtasıyla belirlenir. Alınmış sinyalin sözü geçen ölçüm frekansına (ώ0) sahip bir osilatör sinyali ile karıştırılması vasıtasıyla bir eş fazlı suıyal (B) ve bb: dört fazlı sinyal (C) temin edilir; bu sinyallerden en az birine faz kaydırma uygulanır; bir toplam sinyali (E) ve bir fark sinyali (F) üretilir ve toplam sinyali, fark sinyali ile çoğaltılır ve alçak geçiren filtrelemeye tabi tutulur. Bu şekilde belirli bir frekans aralığında yayılı spektrum sinyallerinin mevcudiyetinin belirlenmesi için bir usul ve bir devre temin edilir; bu usul ve devre, düşük maliyetli bilişsel telsizlerde kullanım için basit ve yeteri kadar hızlıdır.
 

 • Adı Soyadı
  TÜLİN DÜNDAR
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL