Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Enerji hattı üzerinden iletişim sistemini uzaktan ölçme.
İlan Tarihi: 21.11.2013
Lisans verme
Patent
2010/07425
Enerji hattı üzerinden iletişim sistemini uzaktan ölçme.
Bir enerji dağıtım sisteminde bir son nokta, bir verici içerir. Verici, bir transformatör, yarım köprülü bir sürücü, birinci ve ikinci bir sürücü ve bir rezonans devresi içerir. Transformatörden gelen birincil bir sargı, bir enerji dağıtım hattına bağlanırken ikincil sargı, vericiye bağlanır. Yarım köprülü tahrik devresi, tahrik sinyallerini seçici bir şekilde ileri sürer. Rezonans devresi, bir ses frekansı aralığında doğal bir rezonans frekansına sahiptir. Yarım köprülü sürücü, birinci ve ikinci sürücüleri seçici olarak aktive edecek şekilde düzenlenir, böylece enerji hattı, şifrelenmiş veriler ile bağlantılı bir frekansta bir kare dalga sinyali ile modüle edilir. Yarım köprülü tahrik devresi, vericiye ve son noktaya enerji sağlayacak şekilde de düzenlenebilir.
 

 • Adı Soyadı
  ELİSAVET YAKOVİDİS ÇİNLEMEZ
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL