Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir gprs telekomünikasyon ve veri iletişim sisteminde sınıflandırılmış faturalandırma.
İlan Tarihi: 23.09.2013
Lisans verme
Patent
2011/00341
Bir gprs telekomünikasyon ve veri iletişim sisteminde sınıflandırılmış faturalandırma.
Mevcut buluş, bir faturalandırma mekanizması ve faturalandırmaya yönelik bir prosedür içeren bir telekomünikasyon ve veri iletişim sistemi ile ilgilidir. Bu sistem (10), bir baz istasyonunu bs (14), söz konusu baz istasyonuna bs (14) bağlı bir hizmet ağ düğümünü sgsn (16), söz konusu hizmet ağ düğümü sgsn (16) ile bağlanan dahili bir ağı (18), söz konusu dahili ağı (18) olan bir ağ iletişim düğümü ggsn (20) vasıtasıyla bağlanan harici bir ağı (22), harici ağa (22) bağlı bir hizmet sağlayıcısını (24) ve bir faturalandırma mekanizmasını içerir. Mevcut buluş, faturalandırma mekanizmasının, aktarılan veri miktarındaki bilgi içeriğine ve hangi hizmet sağlayıcısından veya hizmet sağlayıcısına gönderildiği/aktarıldığına bağlı olarak faturalandırma varyasyonlarını mümkün hale getirmesi ile nitelendirilmektedir. Buluşa göre bu sistemde hizmet ağ düğümleri sgsn (16) ve ağ bağlantı düğümleri ggsn (20), fatura bölmenin sağlandığı farklı hizmet sağlayıcılarının hizmet sunucularından (24) ve hizmet sunucularına aktarılmış olan veri miktarına ayrı olarak tekabül eden ayrıntılı arama kaydı cdr oluşturur. Buluşun bir düzenlemesinde faturaların söz konusu bölünmesi, bir son işlem cihazı tarafından ve başka bir düzenlemede de hizmet ağ düğümleri sgsn (16) ve ağ bağlantı düğümleri ggsn (20) tarafından gerçekleştirilir.
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL