Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Taşımalı finish makinesi için materyal tutma elemanı.
İlan Tarihi: 23.09.2013
Lisans verme
Faydalı Model
2009/05535
Taşımalı finish makinesi için materyal tutma elemanı.
Burada bir taşımalı fînish makinesi için bir materyal tutma elemanı önerilmektedir. Materyal tutma elemanı, materyal tutma elemanının taşmalı fînish makinesinin döner bir parçasına gerilerek takılması için bir germe tertibatı ve işlenecek bir materyalin gerilerek takılması için asgari bir materyal taşıyıcısı ile donatılmış olup, burada materyal taşıyıcısı döner şekilde yataklanmıştır ve döner şekilde germe tertibatına yataklanan bir mil üzerinden rotasyon haline sokulur. Özellikle karmaşık geometriye sahip materyallerin işleme kalitesini iyileştirmek için buluş uyarmca, materyal taşıyıcısmm, germetertibatma ilişkin olarak 5° ve 35° arasında bir eğim açısı ile tahsis edilmiş olması öngörülür. Buluş aynca bu tür bir materyal tutma elemanına sahip bir taşımalı finish makinesine ilişkindir.
 

 • Adı Soyadı
  NAZLI TUĞBA KORKUT ÖZSOY
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  nkorkut@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL