Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Atık sudan sülfat ve ağır metallerin aynlması için usul.
İlan Tarihi: 23.09.2013
Lisans verme
Patent
2010/06195
Atık sudan sülfat ve ağır metallerin aynlması için usul.
Atık sudan sülfat ve ağır metallerin aynlması için usul olup, bu usul aşağıdaki aşamalara sahip bulunmaktadır, a) ilk muamele safhasında (I), hidrojen sülfür atık su içinden geçirilmektedir, burada, atık su içinde mevcut bulunan ağır metaller sülfürier şeklinde dışan çökelmekte ve atık sudan aynlmaktadır, b) ikinci muamele safhasında (II), kalsiyum sülfat bir çökeltme maddesinin eklenmesiyle atık sudan dışan çökelmektedir, c) kalsiyum sülfat ikinci muamele safhasından (II) aynlmakta ve bir kısmı, sülfatın sülfat-düşürücü bakterilerin yardımı ile hidrojen sülfüre dönüştüğü üçüncü bir muamele safhasına (III) beslenmektedir, d) üçüncü muamele safhasında (III) oluşan hidrojen sülfür ilk muamele safhasına (I) beslenmektedir.
 

 • Adı Soyadı
  REVAN DÜNDAR PERKİN
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  info@stock.com.tr
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL