Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kaza yapmayan, uzaktan kumandalı ve insanı istediği yere getiren robot araba projesi.
İlan Tarihi: 21.11.2013
Lisans verme
Faydalı Model
2012/10116
Kaza yapmayan, uzaktan kumandalı ve insanı istediği yere getiren robot araba projesi.
Arabanın Önünde bulunan, sol tekerlek yukarısında bulunan, sağ tekerlek yukarısında bulunan ve arkada bulunan kameralar kaza yapmamak, hareketli ve hareketsiz engelleri gören ve insanı istediği yere getiren sistemin kameralarıdır. Elektronik haritada işaretleme yaptığınızda insanı istediği yere getiren sistemin dokunmatik cd'li ekranı. Elektronik haritanın ekranının yanında bulunan sesli komutta insanı istediği yere getiren sistemin mikrofonu olacaktır.Arabanın üst tavanının iç kısmında bulunan kameralar arabanın içinde insan varsa kontağı ve kapıları merkezi kitlemeyen ve arabanın içinde insan yoksa kontağı ve kapıları merkezi kitleyen sistemin kameralarıdır.Robot arabanın şöför malindeki iç kamera şöförün şifreli fotoğrafını gören ve arabanın gitmesini sağlayan sistemin kamerasıdır. Robot arabanın birinci sol kapının yukarısında bulunan kamera şöförün şifreli fotoğrafını görence kontağı ve kapıların merkezi kilidini açan ve insan 15 cm yaklaşınca kapıyı açan,ikinci sol kapının yukarısında bulunan kameraya insan 15 cm yaklaşınca kapıyı açan, birinci sağ kapının yukarısında bulunan kameraya insan 15 cm yaklaşınca kapıyı açan ve ikinci sağ kapının yukarısında bulunan kameraya insan 15 cm yaklaşınca kapıyı açan ve kapıları kapatan sistemin kameraları içermesidir.
 

 • Adı Soyadı
  LÜTFÜ EROĞLU
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  -
 • Telefon
  -
 • E-posta
  -
 • Adres
  Mimar Sinan Mahallesi 19. Sokak No:17 2. Kat