Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Sürgülü vana.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2010/10153
Sürgülü vana.
Bir birinci kısım (10), bir ikinci kısım (12), ve giriş/çıkış kısımları (14) içeren bir sürgülü vana olup, burada birinci ve ikinci kısımlar gövde içinde ve söz konusu gövde içinde bir kamanın (18) hareketli olduğu yerde bir boşluğu sınırlar. Sürgülü vana genellikle kamanın karşıt yanlan üzerinde, söz konusu kama hareketinin yönlendirilmesi için yönlendirme objeleri (22; 22') içerir, burada her bir yönlendirme objesinin bir çoğunluk kısmı birinci kısım içine yerleştirilmiştir, ve yönlendirme objesinin bir bölümü boşluğun ikinci kısım tarafından sınırlanan bir bölgesi içerisine uzanmakta, böylelikle söz konusu kısmın bir alanımn esas itibariyle üstüne binmiş olmaktadır. Yönlendirme objeleri vana yuvasının üst kısmına serbest bırakılabilir biçimde monte edilmiş olabilir ya da vana yuvasının üst kısmı ile entegre olabilir. Sürgülü vana için bir sızdırmazlık parçası (20), normal koşullar altında vana içerisinden akmakta olan suya manız kalan bir bölge, ve esnek bir malzeme tarafından, sızdırmazlık parçasımn normal koşullar altında vana içerisinden akmakta olan suya maruz kalan söz konusu bölgesinin esas itibariyle söz konusu esnek malzeme ile kaplanacağı bir dereceye kadar kaplı olan rijit bir iskelet (30) elemanı içermektedir.
 

 • Adı Soyadı
  AYŞE ÜNAL ERSÖNMEZ
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL