Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Bir alan adı sunucusuna ait yönlendirme verisinin güncellenmesine yönelik bir yöntem ve bir iletişim ağı.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2011/04446
Bir alan adı sunucusuna ait yönlendirme verisinin güncellenmesine yönelik bir yöntem ve bir iletişim ağı.
Buluş, ikinci bir operatörün iletişim ağının (opb) müşterisi olan bir ikinci mobil uç birim (tb), telefon numarasını sabit tutarken üçüncü bir operatörün iletişim ağının (opc) müşterisi olan operatörleri değiştirdiğinde bir alan adı sunucusunun (dns) yönlendirme verisinin güncellenmesine yönelik bir yöntem ve bir iletişim ağı ile ilgilidir . Bu yöntemde üçüncü operatör, ikinci mobil uç birim operatörünün değişimine yönelik bir aktarım talebini, bir veritabanı sunucusuna (db) gönderir ve akabinde alan adı sunucusuna (dns) gönderilen sorgulara verilen yanıtların yaşam süresi, önceden belirlenen bir değerin altına aşamalı olarak düşürülür . Bundan sonra veritabanı sunucusu (db), üçüncü operatörün veri iletişim ağını (opc) belirtmek üzere ikinci mobil uç birime (tb) ilişkin alan adı sunucusunun yönlendirme verisini günceller ve söz konusu yaşam süresini orijinal durumuna getirir .
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/İSTANBUL