Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Ayrı olarak yönetilen birçok ağa yönelik bir hizmet provizyonu.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2011/04205
Ayrı olarak yönetilen birçok ağa yönelik bir hizmet provizyonu.
Bir telekomünikasyon ağına bağlanacak olan bir alan adı sunucusudur ve bu sunucu, alan adı sunucusunun yönetim alanını oluşturan ağ elemanlarının adlarını ve bu adlara tekabül eden ip adreslerini depolamaya yönelik depolama aracını ve alınan erişim noktası adını depolanan ağ elemanı ip adresine eşlemeye yönelik eşleştirme aracını içerir. Alan adı sunucusu, belirli bir hizmet ile ilgili olan bir internet adresi olarak bir oturuma dahil edilen bir adı tanımlamak ve ağ elemanı adını, başka bir ağın yönetici alanının belirli bir ip adresine eşlemek üzere düzenlenir ve bu ip adresi, hizmetin erişim noktasına tekabül eder. Buluş, hizmet sağlamak üzere gerekli olan donanımı yönetmek ve kurmak için gerekli olan iş miktarını an aza indirgeyen bir hizmet-alt-sistemi aracılığıyla ayrı olarak yönetilen birçok ağa yönelik bir hizmet provizyonu sağlar.
 

 • Adı Soyadı
  TOLGA ÇAYLAK
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DIŞ PATENT MARKA TESCİL ve DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0216 5455700-09
 • E-posta
  tolga@dispatent.com.tr
 • Adres
  İÇERENKÖY DEĞİRMENYOLU CAD. NO:12/7 K:5 ATAŞEHİR/