Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Açısı ayarlanabilir menteşe.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2013/03491
Açısı ayarlanabilir menteşe.
Serbestçe dönecek şekilde dairesel olmayan bir geçiş deliğine (23) sahip yaklaşık olarak disk biçimli bir dişli elemanı tutan bir mahfaza kısmına (3) sahip olan bir birinci eleman (1); dişli elemanın geçiş deliğine (23) sökülebilir şekilde takılan bir bağlantı şaftı kısmına (20) sahip bir ikinci eleman (2); mahfaza kısmı (3) üzerinde yapılandırılmış kama biçimli bir pencere kısmı (5); dişli yüz ile dişli elemanın birbirine geçmesi ve temas yüzü ile kama yüzünün temas etmesi suretiyle, dişli elemanın (4) mahfaza kısmının (3) aksine bir yönde salınımının kısıtlanması için bir yan yüzü dişli elemanıyla birbirine geçmek üzere dişli yüz, diğer yüzü de kama biçimli pencere kısmının (5) kama yüzü ile temas etmek üzere temas yüzü olan bir kama biçimli pencere kısmı (5) içerisine hareket edebilir şekilde yerleştirilmiş yüzer bir kama elemanına (6) sahip açısı ayarlanabilir menteşe.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL