Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Fizyolojik serinletici maddelerin bir karışımını içeren şekerlemeler.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2010/08510
Fizyolojik serinletici maddelerin bir karışımını içeren şekerlemeler.
Sakız gibi bir şekerlemenin üretimi için bir usul, bunun yanı sıra böyle üretilmiş şekerleme, mentil glutarat ve I-isopülegolden ve p-mentan-3,8-diolden birini veya birden fazlasını içeren bir fizyolojik serinletici madde kanşımı içerir. Başka bir düzenlemede fizyolojik serinletici maddelerin karışımı, değiştirilmiş salımlı yapıda üretilir. Değiştirilmiş salım/serinletici madde birleşimi, tercihen serinletici madde birleşiminin özelliklerinin kaplama ve kurutma vasıtasıyla fiziksel olarak değiştirilmesiyle elde edilir. Sakıza katıldığında bu partiküller, aromamn raf stabilitesini geliştirmeye ve/veya sakız çiğnendiğinde değiştirilmiş bir salım üretmeye uygundur. Başka bir düzenlemede fizyolojik serinletici madde kanşımı, bir şekerleme kaplamasına ilave edilir.
 

 • Adı Soyadı
  TÜLİN DÜNDAR
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL