Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Atık gazlar içindeki azot oksitleri indirgemek için düzenek.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2010/08342
Atık gazlar içindeki azot oksitleri indirgemek için düzenek.
İçten yanmalı motorların atık gazları içindeki azot oksitleri amonyak ve/veya amonyak salıcı indirgeyici maddeler yardımıyla indirgemek için düzenek olup, burada amonyak ve/veya amonyak içeren indirgeyici maddeler bir SCR katalizörü ve bunun ardında düzenlenen bir NH3 oksidasyon katalizöründen oluşan bir katalizör kombinasyonundan önce, SCR katalizöründen önce atık gaz ve amonyaktan oluşan homojen bir karışımın bulunacağı şekilde, atık gaz akımı içine ilave edilir. Azot oksit dönüşümünün optimize edilmesi için, bir birinci SCR katalizörü (5) ve bir birinci NH3 oksidasyon katalizöründen (6) oluşan kombinasyonun akım yönünde SCR aktivasyonuna sahip en az ikinci bir katalizörün eklenmesi ve bu şekilde birinci NH3 oksidasyon katalizöründe (6) katalizörün yetersiz seçiciliği nedeniyle oluşan azot oksitlerin henüz oksitlenmemiş NH3 ile azota indirgenmesi temin edilir.
 

 • Adı Soyadı
  MEHMET BAHADIR GÜRSOY
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL