Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Çok tabakalı bir kaplamayla donatılmış bir pencere camının üretilmesi yöntemi.
İlan Tarihi: 21.03.2014
Lisans verme
Patent
2011/02487
Çok tabakalı bir kaplamayla donatılmış bir pencere camının üretilmesi yöntemi.
Buluş, katodik püskürtmeyle uygulanan bir çok tabakalı kaplamayla donatılmış bir pencere camı üretim yöntemi, çok tabakalı bir kaplamayla donatılmış bir pencere camı ve çok tabakalı kaplamayla donatılmış bir bombelenmiş ya da sertleştirilmiş pencere camıyla ilgilidir. Buluşa göre, kızıl ötesi ışınımı yansıtan bir malzeme bazlı bir fonksiyonel tabaka uygulamasının ardından, en az bir birinci şeffaf dielektrik tabaka uygulanmaktadır. Sonra, elektronegatiflik değeri oksijene göre 1,9'un altında olan bir malzemeden yapılmış en çok 3 nm kalınlığında bir birinci koruyucu tabaka ve ardından da, oksijene göre elektronegatiflik farkı 1,4'ün üzerinde olan bir malzemeden yapılmış en çok 7 nm kalınlığında bir ikinci koruyucu tabaka uygulanmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  ELİSAVET YAKOVİDİS ÇİNLEMEZ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL