Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
İki çalışan tekerleği bulunan çiftli makara ve tek çalışan tekerleği bulunan makara.
İlan Tarihi: 23.12.2013
Lisans verme
Patent
2010/11140
İki çalışan tekerleği bulunan çiftli makara ve tek çalışan tekerleği bulunan makara.
Buluş iki çalışan tekerleği (2) ve bir taşıma yuvası (3) bulunan bir çiftli makaraya (1) ilişkin olup, burada taşıma yuvası (3) üzerinde bir montaj mili ucu (6) düzenlenmiştir. Harekete geçirici bir itme çubuğunun (15) yeri, montaj mili ucunda bir yay gücüne karşı, yönlü ve/veya tam sabitleme için bir karşıt kilitleme kısmı (65) ile etkileşime girmek suretiyle değiştirilebilir. Ayrıca, kenetleme kısımları (37, 38) bulunan bir çalışan tekerlek frenleme kısmı (25), çalışan tekerleklerin (2) dönüşünün engellenmesi için sağlanmıştır. Söz konusu çalışan tekerlek frenleme kısmı (25) benzer biçimde, harekete geçirici itme çubuğu (15) tarafından harekete geçirilir ve ayrıca, harekete geçirici iticiyi barındıran yuva kesimi (4) üst yan üzerinde bir bilyalı rulman (8) içerir ve harekete geçirici itme çubuğunu (15) en azından aşağıya doğru kuşatır. Bu tipteki bir çiftli makaranın geliştirilmesi için, karşıt kilitleme kısmının (65), yuva kesiminin (4) yalnızca iç açıklığa göre açıldığı kısmında, bilyalı rulmanın (9) altına sokulması önerilmiştir.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL