Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Tabakalı bir akışın parametrelerinin ölçülmesine yönelik yöntem ve aparat.
İlan Tarihi: 21.04.2014
Lisans verme
Patent
2011/00319
Tabakalı bir akışın parametrelerinin ölçülmesine yönelik yöntem ve aparat.
Boru boyunca farklı eksenel lokasyonlara yerleştirilmiş en az bir uzamsal sensör dizisi kullanılarak tabakalı bir akışın parametrelerinin ölçülmesine yönelik çeşitli yöntemler tarif edilir. Sensörlerin her biri, akış ile birlikte taşınan kaynaşmış yapılar tarafından yaratılan kararsız basıncın göstergesi olan bir sinyal sunar. Bir yönde bir sinyal işlemcisi, farklı uzunluk ölçeklerine sahip kaynaşmış yapıların taşınma hızlarını sinyallerden belirler. Daha sonsa sinyal işlemcisi, akışın tabakalanma düzeyini belirlemek için taşınma hızlarını karşılaştırır. Tabakalanma düzeyi, akışın volümetrik akış hızını belirlemek için bir kalibrasyon prosedürünün parçası olarak kullanılabilir. Bir başka yönde akışın tabakalanma düzeyi, borunun tepesinde ve tabanında lokal olarak ölçülen hızların karşılaştırılması suretiyle belirlenir.
 

 • Adı Soyadı
  EVİN KAZMİRCİ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  STOK SINAİ MÜLKİYET HİZM. A.Ş.
 • Telefon
  0-212-3243100
 • E-posta
  -
 • Adres
  BÜYÜKDERE CAD. NO:173 LEVENT - ŞİŞLİ- 34394/İSTANBUL