Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Dengesizlik durumlarına ilişkin bir algılama cihazına sahip senkronize elektrik motoruyla aktive edilen çamaşır makinesi veya benzeri ev aletleri.
İlan Tarihi: 21.04.2014
Lisans verme
Patent
2011/00567
Dengesizlik durumlarına ilişkin bir algılama cihazına sahip senkronize elektrik motoruyla aktive edilen çamaşır makinesi veya benzeri ev aletleri.
Özellikle çamaşır makineleri (1) ve benzeri ev aletleri için merkezi bir eksen (10) üzerine sabit şekilde monte edilmiş karşılık gelen sargılara sahip bir iç statör (5) içeren senkronize elektrik motoruyla (3) aktive edilen ve bir hazneyle (2) desteklenen döner bir tambur (2a) içeren dengesizlik durumları için bir algılama cihazı. Algılama cihazı sürekli olarak sözü edilen haznenin (2) hızlanmasını ve dolaylı olarak sözü edilen çamaşır makinesine (L) di'dengesizliği ve döner tambur (2a) içerisinde bulunan yüke ait dengesizliği gözlemlemeye yarayan en az bir tane akselerometreyle (51) birleştirilen ve statorla (5) birleştirilen senkronize bir motor (3) elektronik bir kontrol kartı (18) içermektedir.
 

 • Adı Soyadı
  ELİSAVET YAKOVİDİS ÇİNLEMEZ
 • Unvanı / Görevi
  Patent Vekili
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL