Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Yapılacak Bir Kaplama İçin Bir Taşıyıcı Tabaka Görevi Görecek Olan Bir Dokusuz Zemin Tekstilinin Üretimi İçin Öngörülen Yöntem.
İlan Tarihi: 21.05.2014
Lisans verme
Patent
2011/01577
Yapılacak Bir Kaplama İçin Bir Taşıyıcı Tabaka Görevi Görecek Olan Bir Dokusuz Zemin Tekstilinin Üretimi İçin Öngörülen Yöntem.
Buluş, yapılacak bir kaplama için bir taşıyıcı tabaka görevi görecek olan, bir polyester elyaf (PES) - karışımından oluşan bir dokusuz zemin tekstilinin, liflerin çaprazlamasına ve uzunlamasına serilmesi yoluyla üretilmesi için öngörülen bir yöntemle ilgilidir. Bir birinci dokusuz zemin tekstili tarafı, çaprazlamasına serilmiş liflerden oluşan bir tarak tülbentinden oluşmaktadır ve bir ikinci dokusuz zemin tekstili tarafı, uzunlamasına serilmiş liflerden oluşan bir tarak tülbentinden oluşmaktadır. Birinci ve ikinci dokusuz zemin tekstili taraflarının terbiye işlemi tek bir işlemde gerçekleştirilmektedir. Ardından, dokusuz zemin tekstilinde hedefli bir şekilde düzleştirme, sıkılaştırma ve/veya sertleştirme sağlamak amacıyla, bağlayıcının veya bağlayıcı sistemin çapraz bağlama sıcaklığının üstünde bir sıcaklık ile bir işlem yapılmaktadır.
 

 • Adı Soyadı
  ELİSAVET YAKOVİDİS ÇİNLEMEZ
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  deris@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL