Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kendiliğinden kapanan havalandırma parçası ve bunun imal edilmesi için yöntem.
İlan Tarihi: 21.05.2014
Lisans verme
Patent
2011/00179
Kendiliğinden kapanan havalandırma parçası ve bunun imal edilmesi için yöntem.
Patent başvurusunun konusu, tekstillerin, ayakkabıların veya nesnelerin havalandırılması için, asgari iki hava geçirgen katmandan, hava geçirgen katmanlar arasına tahsis edilen bir absorbe edici katmandan, hava geçirgen katman üzerinde örtme elemanlanından ve asgari bir koruma elemanından yapılmış olan, kendiliğinden kapanan bir havalandırma parçasıdır. Havalandırma parçasının bölmeleri içine tahsis edilen absorbe edici, nem girişi durumunda şişer ve böylece havalandırma parçasının bölmelerini su geçirmez ve hava geçirmez şekilde kapatır. Havalandırma parçasının kurumasında bölmeler tekrar açılır ve tekrar hava geçirgen olurlar. Ayrıca havalandırma parçasının püskürtme döküm vasıtasıyla imal edilmesi için bir yöntem tarif edilir. Buluşa uygun havalandırma parçası farklı alanlarda hem giyim sektöründe, hem de teknik alanlarda kullanılır.
 

 • Adı Soyadı
  ASLI ŞERİFE BEŞEN
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş.
 • Telefon
  0-212-2526122
 • E-posta
  abesen@deris.com.tr
 • Adres
  İnebolu Sok. Deriş Patent Binası No:5 Kabataş/ Setüstü 80040/İSTANBUL