Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Farklı hav yüksekliğine sahip havlı kumaşların dokunma yöntemi.
İlan Tarihi: 21.01.2014
Lisans verme
Patent
2011/04500
Farklı hav yüksekliğine sahip havlı kumaşların dokunma yöntemi.
Mevcut buluş, dokunacak olan desene göre, seçme işlemi için birbirinden bağımsız olarak kontrol edilen en az iki hav iplik taşıyıcısını (2,3); tutucu milinin döndürülmesi ile istenilen bir uzunluk boyunca hav iplik taşıyıcılarından (2,3) seçilmiş olan hav ipliğini (4) çekmek için sağlanan salınımlı tutucu mil ile hareket ettirilen tutucuya (1) doğru seçilmiş bir pozisyonda sunulan bir veya birden çok hav ipliklerini içeren, aynı hav sırasında en az iki farklı hav yüksekliğine sahip havlı kumaşların bir tutuculu Axminster tipindeki dokuma makinesinde dokunulmasına ilişkin yöntemle ilgilidir, Söz konusu dokuma makinesi ayrıca seçilen hav ipliklerini (4) seçim işleminden sonra ve hav iplikleri (4) kumaşa eklendiğinde kesmek için bir kesme cihazını (6) içermektedir. Mevcut buluş aynı şekilde bu tür bir yöntemle üretilen havlı kumaşlar ve bu yöntemin uygulandığı bir tutuculu Axminster tipli bir dokuma makinesi ile ilgilidir.
 

 • Adı Soyadı
  UĞUR GÜRŞAD YALÇINER
 • Unvanı / Görevi
  PATENT VEKİLİ
 • Kurumu/Kuruluş
  YALÇINER PATENT VE DAN. LTD. ŞTİ.
 • Telefon
  0-312-4683504
 • E-posta
  ugur@yalciner.com
 • Adres
  Tunus Caddesi No:85/8 - ÇANKAYA-ANKARA