Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Kuş konuşturmaya ve ötüş çeşitlendirmeye yardımcı ayna ve veya ekran
İlan Tarihi: 26.02.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2013/06531
Kuş konuşturmaya ve ötüş çeşitlendirmeye yardımcı ayna ve veya ekran
Buluş kuş konuşturmaya ve ötüş çeşitlendirmeye yardımcı ayna ve/veya ekran olup özelliği; harekette ve ağırlığa duyarlı sensörler sayesinde, kuşun ayna karşısına geçmek için kuş basamağına konduğunda ekranı da daha önce cihaza yüklenmiş kuş cinsinden seçilen bir kuşun görünmesi ile ve daha önceden de yüklü ya da sonradan eklenmiş kuşunuz konuşmasından zevk duyduğunuz bir sesin (DUa,Sevdiğiniz takımın marşı, sevdiğiniz bir cümle, sevdiğiniz insanın bir ismi...vb) antremanı ile siz evde yokken bile kuşunuza konuşma antrenmanı için zaman ayırmasanız da kısa sürede kuşunuz uzun cümleler ve belirgin cümleler kurmayı öğrenecektir. Ayrıca uzun süre kuşunuzun tek kalacağı zamanlarda onun eğlencesi olacaktır. Sistem kuşunuz basamaktan kalktığında sistem durur. Konduğunda başlar.
Bilinen aynaları kuşların sadece tünemelerini sağlamakta iken bu ürün ile hem tüneme ,hem konuşma antramanı yaptırmaktadır.Ürün beş adet parçadan oluşmaktadır.1-Ekran aynı zamanda ayna vazifesi görecektir. Sistem çalışmasa bile ayna yerine kullanılacaktır. 2-Hareket ile aktive olacak,audio ve video player,hareket ve ağırlık sensörü. 3- Dışarıdan ses yüklemek içinde recorder.
Başvuru [Araştırma raporu alındı. Sistem tercihi seçme aşamasında]
Tescil'den sonra sadece KOSGEB teşviklerinden yararlanmak için dosya hazırlama aşamasındayım.
10 

 • Adı Soyadı
  Şükrü Burhan Çalık
 • Unvanı / Görevi
 • Kurumu/Kuruluş
 • Telefon
  (533) 162 11 62
 • E-posta
  burhancalik71@gmail.com
 • Adres
  Gül Sok. Dost Apt. Kat: 3 Daire: 7 Küçükyalı / Maltepe / İSTANBUL