Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Tekstil malzemesi tabanlı polarizasyon bağımsız sinyal emici.
İlan Tarihi: 17.03.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2013/12943
Tekstil malzemesi tabanlı polarizasyon bağımsız sinyal emici.
Bu buluş, tekstil malzemesi tabanlı olarak (Tablo 1) içerisine nano ölçekte titanyum cinsi metaller entegre edilmiş bir sinyal emici ile alakalıdır. Yapılan bu buluş ile 4.42 GHz rezonans frekansında dalganın deneysel olarak %99.36 oranında emilim sağlanmıştır. Ayrıca dalganın sadece belirli bir yönde olmayıp açılı geldiği durumlarda da sinyal emilim sağlanabilmektedir. Ek olarak; yapı ölçeği ayarlandığında istenilen rezonans frekansında emilim gerçekleştirilebilmektedir. Yapılan esnek, taşınabilir ve kolay üretilebilir bu buluş ile herhangi bir cihaz ya da malzeme kaplandığı takdirde, belirtilen frekanslarda sinyali emeceğinden ve yansıtmayacağından ötürü radara ve uyduya yakalanmayacaktır.
Tekstil, Savunma Sanayi, Radar
Başvuru (Araştırma raporu düzenlenmesi aşamasında)
Ticarileşme
25.000 USD

 • Adı Soyadı
  Dr. Furkan Dinçer
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi
 • Kurumu/Kuruluş
  Mustafa Kemal Üniversitesi
 • Telefon
  (507) 049 46 26
 • E-posta
  dincermuhendislik@gmail.com
 • Adres
  Mustafa Kemal Üniversitesi